Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Incydent bezpieczeństwa

Strona główna » Informacje » Incydent bezpieczeństwa

Informacja dotycząca naruszenia ochrony danych osobowych w Banku Spółdzielczym w Zambrowie

Bank Spółdzielczy w Zambrowie (dalej: Bank) jako administrator danych osobowych w trybie art. 34 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) informuje o naruszeniu ochrony danych osobowych (braku dostępności) w związku z awarią systemu informatycznego.

W dniu 16 stycznia 2024 roku zaobserwowano problemy z funkcjonowaniem systemu bankowego. Po dokonaniu analizy stwierdzono, iż dane klientów zostały zaszyfrowane. Bank przekazał zawiadomienie o naruszeniu ochrony danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Niezwłocznie po zidentyfikowaniu incydentu Bank zabezpieczył systemy informatyczne oraz rozpoczął pracę nad odtworzeniem funkcjonalności systemu oraz udostępnieniem klientom pełnego dostępu do usług świadczonych przez Bank. Bez zbędnej zwłoki poinformujemy Klientów Banku o przywróceniu dostępności do usług bankowych.

Konsekwencją opisanego wyżej Naruszenia ochrony danych osobowych polegającego na zaszyfrowaniu danych  jest czasowy brak dostępności do elektronicznych usług bankowych – realizowania płatności i dysponowania środkami zgromadzonymi na rachunkach bankowych.Zapewniamy jednocześnie, że podjęliśmy niezbędne działania, aby podobna sytuacja nie miała miejsca w przyszłości.W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Prezesem Zarządu Banku Panią Zenoną Zalewską, numer tel.: 86 271 07 30, adres email: z.zalewska@bszambrow.home.pl lub z wyznaczonym inspektorem ochrony danych Panem Jarosławem Rudawskim adres email: iod@bszambrow.home.pl  lub listownie na adres Bank Spółdzielczy w Zambrowie, ul. Białostocka 2, 18-300 Zambrów.

Przepraszamy Państwa za zaistniałą sytuację i wszelkie niedogodności.

Z poważaniem

Zarząd Banku Spółdzielczego w Zambrowie

skontaktuj się z nami
Chcesz dowiedzieć się więcej?
ZADZWOŃ DO NAS
NAPISZ DO NAS
sekretariat@bszambrow.pl
LUB ODWIEDŹ NAS W PLACÓWCE
Skip to content